Aktualności

Davis Acoustics MV One Master

Miło nam poinformować, że firma Davis Acoustics zaprezentowała nową wersję kultowej już szerokopasmowej kolumny Davis Acoustics MV One na bazie również kultowego przetwornika Davis Acoustics 20DE8. Jest to Davis Acoustics MV One MASTERDavis Acoustics MV One Master to kolumna głośnikowa wyposażona w jeden przetwornik szerokopasmowy.

Ten głośnik o średnicy 21cm (8 cali) jest w stanie rewelacyjnie odtwarzać niskie, średnie i wysokie tony. Został zaprojektowany przez Michela Visana, który w 1986 roku założył firmę Davis Acoustics i stanowi jego ostateczne dzieło. Głośnik szerokopasmowy Davis Acoustics 20DE8 to prawie 1000 godzin badań w celu znalezienia właściwego kompromisu między wymiarami i masą magnesu, ciężarem ruchomej części przetwornika, wyborem materiałów itp. Jest to bardzo często ostateczne poszukiwanie dla audiofila, ponieważ całe pasmo jest odtwarzane z jednego punktu (pojedyncza cewka drgająca). Pozwala to uniknąć problemów związanych z nakładaniem się częstotliwości między różnymi głośnikami.

Jeden przetwornik na trzy sposoby!

Davis Acoustics MV One Master to nowa wersja kolumny Davis Acoustics MV One, zaprezentowanej w 2012 roku. Umożliwia oprócz uziemienia wszystkich metalowych części głośnika, trzy możliwe połączenia, w tym tryb bezpośredni i dwa tryby z filtrami.
Zapewnia to użytkownikowi bezpośrednie podłączenie jego wzmacniacza szerokopasmowego, bez żadnych elementów elektronicznych do głośnika, stąd niezwykła spontaniczność słuchania. 
W nowej wersji dodano dwa inne tryby pracy (można je przełączać zmieniając podłączenie kabla do terminala minusowego), aby móc czerpać korzyści z tego odsłuchu w małych pomieszczeniach. Bardzo dobra wydajność głośnika, w połączeniu ze stałą krzywą impedancji i liniową krzywą odpowiedzi częstotliwościowej, czynią ten głośnik idealnym towarzyszem dla wszystkich wzmacniaczy na rynku, w tym dla tych o bardzo niskiej mocy (również wzmacniaczy lampowych).

Pełny opis produktu

 

Copyright © 2024 Davis Acoustics & DNA AUDIO sp. z o.o. Wykonanie: ForWebsite.pl